MastersS.U.P.ΙστιοπλοΐαΚoλύμβησηΚάνοε ΚαγιάκΚαταδύσειςΚωπηλασίαΑ Ν Α Σ Κ Ο Π Η Σ Η Ε Π Ι Τ Υ Χ Ι Ω Ν Ν . Ο . Β – Α 2022

January 3, 20230
https://novargonaftes.gr/wp-content/uploads/2023/01/ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ-1280x962.jpg

  Ένα μεγάλο ορόσημο στην ιστορία του Ναυταθλητικού Σωματείου του Ναυτικού Ομίλου Βόλου και Αργοναύτες  1932 -2022

    90 χρόνια συνεχούς προσπάθειας για την διάδοση και ανάπτυξη του Ερασιτεχνικού Αθλητισμού.

    Ξεκινώντας το 1932 με αθλήματα την Κολύμβηση στα «Μπλόκια» και με λίγους μόνο αθλητές και χρόνο με το χρόνο παρά τις μεγάλες δυσκολίες των καιρών έφθασε σήμερα να καλλιεργεί 8 αθλήματα με περισσότερους από 500 αθλητές και αθλήτριες.

   Η καταγραφή των μεγάλων επιτυχιών όλα αυτά τα χρόνια με Ολυμπιακές, Παγκόσμιες, Πανευρωπαϊκές, Βαλκανικές και Πανελλήνιες , μένουν ανεξίτηλα στην ιστορία του Ομίλου.

   Ένα μεγάλο μπράβο σ’ όλους τους αθλητές που έφτασαν στο στόχο των μεταλλίων και των διακρίσεων, χωρίς να εξαιρούνται όλοι όσοι προσπάθησαν και δεν κατάφεραν να διακριθούν.

   Τα εύσημα ανήκουν και στους Γονείς τους που συμπαραστέκονται με πολλές θυσίες για τα παιδιά τους, στους αγωνιστικούς χώρους.

 

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΟΙ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΑΝΑ ΤΜΗΜΑ

             ΚΛΑΣΙΚΗ  ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ 2022:

Βαϊτση Ελένη, Αγαθός Κυριαζής, Παπαϊωάννου Νικόλαος, Νικάκη Δήμητρα, Νικάκη Βασιλική, Κουκουβίνου Άννα Μαρία, Τριανταφυλλίδης Στέφανος, Καλόγηρος Δημήτριος, Σφέτσας Δημήτριος, Τακτικός Άγγελος,Παπαϊωάννου Γεώργιος, Νικάκη Ζωή, Κιόρογλου Αλεξάνδρα, Κολυμπάσης Σπυρίδων, Κουκουβίνος Απόστολος, Μπασέκης Αλέξανδρος, Σκραπάλλι Άγγελος, Τουλούδης Ιωάννης, Ζεμπίλας Δημήτριος, Βαϊτσης Αντώνιος, Ζαχαράς Νικόλαος, Παπακωνσταντίνου Σεβαστιανός, Αναγνώστου Απόστολος, Τζώρτζη Όλγα, Τριανταφύλλου Αλεξάνδρα, Λαθουρά Ελένη, Χατζή Νίκη, Τσούνης Ταξιάρχης, Ζαφειράκος Ιωάννης, Αγλαϊνης Απόστολος, Τριανταφυλλίδη Μελίνα, Παπακωνσταντίνου Ιωάννα, Ρεμπελάκου Βαλέρια, Τσίτογλου Αθηνά, Μπακάση Καλλιόπη, Ζαχαρά Φωτεινή, Παπαγεωργίου Ιωάννης, Ρεντινιώτης Νικόλαος, Κιόρογλου Θεόδωρος, Κρατήρας Μάριος, Χατζηδημητρίου Σεβαστιανός

Αγώνες για το 2022

  • Ημερίδα Κ.Ο.Ε Λάρισα 6/2/2022
  • Χειμερινό Πρωτάθλημα Β. Ελλάδας Θεσσαλονίκη 18-20/2/2022 (3 Χρυσά-1 Ασημένιο-5 Χάλκινα)
  • Πανελλήνιοι Χειμερινοί Αγώνες Open Αθήνα 25-27/2/2022
  • 3ο Κύπελλο ΝΟΒΑ Βόλος 21-22/5/2022 (5 Χρυσά- 10 Ασημένια- 8 Χάλκινα)
  • 28α Ιπποκράτεια Λάρισα 28-29/5/2022 (14 Χρυσά- 15 Ασημένια-8 Χάλκινα)
  • 2η θερινή ημερίδα Κ.Ο.Ε Βόλος 11/6/2022
  • 1η φάση πανελλήνιου πρωταθλήματος – περιφερειακό πρωτάθλημα 25-26/6/2022 (13 χρυσα-9 ασημένια- 20 χάλκινα) (10 αθλητές – τριες προκρίθηκαν στην τελική φάση) (2ος Πολυνίκης σύλλογος στους άνδρες και 3ος στην γενική)
  • Τελική φάση πανελλήνιου πρωταθλήματος Αθήνα 13-16/7/2022 (1 χάλκινο, 36η θέση στην Ελλάδα ανάμεσα σε 144 σωματεία και 1η θέση στο Βόλο)
  • Εθνικό πρωτάθλημα Αθήνα 19-22/7/2022
  • Πανελλήνιο πρωτάθλημα μεγάλων αποστάσεων άσπρα σπίτια 24-26/7/2022
  • 2ος αγώνας επιδόσεων 25μ Καρδίτσα 5/11/2022
  • Ημερίδα Κ.Ο.Ε Λάρισα 3/12/2022
  • Διεθνές μίτινγκ Νις Σερβία 17-18/12/2022

 

ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ 2022:

Τριανταφυλλίδη Μελίνα, Παπακωνσταντίνου Ιωάννα, Ρεμπελάκου Βαλέρια, Τσίτογλου Αθηνά, Μπακάση Καλλιόπη, Ζαχαρά Φωτεινή, Παπαγεωργίου Ιωάννης, Ρεντινιώτης Νικόλαος, Κιόρογλου Θεόδωρος, Κρατήρας Μάριος, Χατζηδημητρίου Σεβαστιανός, Κόχιλας Νικόλαος, Κολυμπάση Στυλιανή, Βυσανλή Μελίνα, Αϊδινλή Ιουλία, Ζαχαρού Μαρία, Θεμελή Βασιλική, Χατζή Μαριάννα, Νάνου Μαρία, Κόχιλα Αριάννα, Καρδακάρη Αλεξάνδρα, Κολοβού Κων/να, Τσούνης Άγγελος, Ζαφειράκος Ηλίας, Λιάρος Γεώργιος, Καλοφορίδης Σωτήριος, Μαρίνης Ιάσονας, Μαρίνης Οδυσσέας, Στεργιόπουλος Αντώνιος, Καλαντζής Κων/νος, Τσουκάλης Κων/νος, Κυδωνίδης Ανανίας, Σταματίου Δημήτριος, Σερμέτη Μαρία Γεωργία, Λέτσα Ευθαλία, Φαράντου Πολύμνια, Ντέντα Ελπίδα, Μπουραζά Ρωξάνη, Μέτσκα Μελίνα, Δημοπούλου Καλλιόπη, Κούσκουλα Σόνια, Κούσκουλα Σάσα, Καττή Μαρία, Ρεντινιώτης Δημήτριος, Σουίνι Μάριος, Σουίνι Ευστάθιος, Σουίνι Ιωσήφ, Πάρνος Φίλιππος, Μπακάσης Αλέξανδρος, Καττής Εμμανουήλ,Καττή Μαρία, Κώτσης Δονάτος, Τζανάκης Κων/νος, Μίχος Άρης, Τσαντίλης Νικόλαος, Καραγιάννης Κάρολος, Αγραφιώτη Χρύσα, Γκίζα Δωροθέα, Ιωάννου Ιωάννα, Πολύζου Ελευθερία, Κώστογλου Καρυοφυλλιά, Φαράντου Μαρία, Τεντολούρη Ιωάννα, Αραμπατζή Ελευθερία, Χατζηνικολάου Λυδία, Βλόντζος Βασίλειος, Δημόπουλος Ιωάννης, Καπότσης Ιωάννης, Παπαγιάννης Ανδρέας, Παπαλαγούρος Απόστολος, Τσίτογλου Πρόδρομος, Βαφειάδης Κων/νος, Τζώρτζης Αχιλλέας, Κουτσελίνη Γλυκερία, Σούρλα Σοφία, Γονιτσιώτης Νικόλαος, Ζαχαρογιάννης Νικόλαος, Καλαντζής Αλέξανδρος, Κολοβός Νικόλαος, Μουτζούρης Ιωάννης, Τσατάλας Νικόλαος

Αγώνες για  το 2022

  • 1η Νηρεάδα Καρδίτσα 5/2/2022 (2 χρυσά -9 ασημένια -9 χάλκινα)
  • Χειμερινοί αγώνες Προαγωνιστικών Βόλος 19/3/2022 (10 χρυσά -13 ασημένια -20 χάλκινα)
  • Ακρίσια Λάρισα 9-10/4/2022 (6 χρυσά -5 ασημένια- 4 χάλκινα)
  • Γαλαγάλεια Καρδίτσα 16-17/4/2022 (5 χρυσά -11 ασημένια- 11 χάλκινα)
  • 3ο κύπελλο ΝΟΒΑ Βόλος 21-22/5/2022 (11 χρυσά -6 ασημένια -10 χάλκινα)
  • 24οι Ιωνικοί Βόλος 4-5/6/2022 (2 χρυσά- 1 ασημένιο)
  • 1ο swimming challenge Ηράκλειο 4-5/6/2022 (15 χρυσά -8 ασημένια- 8 χάλκινα)
  • Θερινοί αγώνες Προαγωνιστικών Λάρισα 24-25/6/2022 (6 χρυσά-13 ασημένια-14 χάλκινα)
  • Αγώνας Μικρών Αποστάσεων Καρδίτσα 6/11/2022
  • Αντώνης Δρόσος Λάρισα 26-27/11/2022 (6 χρυσά-13 ασημένια-9 χάλκινα)
  • Διεθνές μίτινγκ Νις Σερβία 17-18/12/2022.
  • Προπονητές ήταν.
    Σελήνης Κων/νος
    Σελήνης  Άγγελος
    Τσούπρος  Λαωνίδας
    Σταματίου  Ιωάννης
    Κουτρομάνος  Απόστολος
    Λέτσιου Μαριάννα

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ MASTERS 2022:

Αναστασίου Κων/νος, Βολιώτης Κων/νος, Κοντογεωργού Μαρία, Κοτζιάς Αναστάσιος, Λαρυγγάκης Παναγιώτης, Μαλιτσίδου ‘Ελενα, Βασιλείου Χάρης, Τζώρτζης Αντώνιος, Τουλούδης Νικόλαος, Τριανταφύλλου Βασίλειος, Τσιρώνης Ευάγγελος, Ντουλιώτης  Λάκης, Κραβαρίτης Αθανάσιος, Βασιλόπουλος Γεώργιος, Καλλιώρα ΑγλαΪα.

Αγώνες για το 2022

  • Χειμερινοί αγώνες  κολύμβησης  βετεράνων  (masters)  βορείου + νοτίου  Ελλάδος 12-13//3/2022 Θεσσαλονίκη + Αθήνα (19 χρυσά -5 ασημένια -1 χάλκινο)       
  • 1° Ηλυσιακός  Swimming  Family  Cup (MASTERS) Αθήνα 9-10/4/2022 (4 χρυσά-1 ασημένιο)
  • International Master Swimming  Competition  Καβάλα, 4-5/6/2022 (2 χρυσά-1 ασημένιο)
  • Πανελλήνιο πρωτάθλημα  κολύμβησης  MASTERS Αθήνα 1-3/7/2022 (19 χρυσά -4 ασημένια -5 χάλκινα)
  • Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα  κολύμβησης  MASTERS  Ρώμη 28/8-3/9/2022 (2 ασημένια)
  • Why Not Swimming  League (wsl) – Masterpool- Αθήνα  26-27/11/2022 (3χρυσά-2 ασημένια-1 χάλκινο)

Προπονητές  ήταν:

Σελήνης  Άγγελος
Λέτσιου  Μαριάννα

 

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ

  • 3η θέση και χάλκινο μετάλλιο για τις Καράγγελου Ζωή, Φράγγου Ελένη, Φραγκάκη Ελένη στο τελικό του Highlight στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νεανίδων-Εφήβων που διεξήχθη στον Καναδά
  • 4η θέση για τις Καράγγελου Ζωή, Φράγγου Ελένη, Φραγκάκη Ελένη στο τελικό του Free Combination στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νεανίδων-Εφήβων που διεξήχθη στον Καναδά
  • 5η θέση για τις Καράγγελου Ζωή, Φραγκάκη Ελένη στο τελικό του Ελεύθερου Ομαδικού στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νεανίδων-Εφήβων που διεξήχθη στον Καναδά
  • 6η θέση για την Καράγγελου Ζωή στο τελικό του Τεχνικού Σόλο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νεανίδων-Εφήβων που διεξήχθη στον Καναδά
  • 5η θέση για την Φραγκάκη Ελένη στο τελικό του Ελεύθερου Σόλο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νεανίδων-Εφήβων που διεξήχθη στον Καναδά
  • 5η θέση για την Φραγκάκη Ελένη στους τελικούς του Τεχνικού και του Ελεύθερου Ντουέτο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νεανίδων-Εφήβων που διεξήχθη στον Καναδά
  • 4η θέση για τις Καράγγελου Ζωή, Φραγκάκη Ελένη στο τελικό του Free Combination στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Γυναικών-Ανδρών που διεξήχθη στη Βουδαπέστη
  • 5η θέση για τις Καράγγελου Ζωή, Φραγκάκη Ελένη στο τελικό του Τεχνικού Ομαδικού στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Γυναικών-Ανδρών που διεξήχθη στη Βουδαπέστη
  • 8η θέση για τις Καράγγελου Ζωή, Φραγκάκη Ελένη στο τελικό του Ελεύθερου Ομαδικού στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Γυναικών-Ανδρών που διεξήχθη στη Βουδαπέστη
  • 6η θέση για τις Καράγγελου Ζωή, Φραγκάκη Ελένη στο τελικό του Highlight στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Γυναικών-Ανδρών που διεξήχθη στη Βουδαπέστη
  • 3η θέση και χάλκινο μετάλλιο για τις Καράγγελου Ζωή, Φραγκάκη Ελένη στο τελικό του Free Combination στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών που διεξήχθη στη Ρώμη
  • 4η θέση για τις Καράγγελου Ζωή, Φραγκάκη Ελένη στο τελικό του Τεχνικού Ομαδικού στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών που διεξήχθη στη Ρώμη
  • 4η θέση για τις Καράγγελου Ζωή, Φραγκάκη Ελένη στο τελικό του Ελεύθερου Ομαδικού στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών που διεξήχθη στη Ρώμη
  • 3η θέση και χάλκινο μετάλλιο για τις Καράγγελου Ζωή, Φράγγου Ελένη, Φραγκάκη Ελένη στο τελικό του Highlight στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Εφήβων-Νεανίδων που διεξήχθη στο Αλικάντε της Ισπανίας
  • 3η θέση και χάλκινο μετάλλιο για τις Καράγγελου Ζωή, Φράγγου Ελένη, Φραγκάκη Ελένη στο τελικό του Free Combination στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Εφήβων-Νεανίδων που διεξήχθη στο Αλικάντε της Ισπανίας
  • 4η θέση για τις Καράγγελου Ζωή, Φράγγου Ελένη, Φραγκάκη Ελένη στο τελικό του Ελεύθερου Ομαδικού στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Εφήβων-Νεανίδων που διεξήχθη στο Αλικάντε της Ισπανίας
  • 5η θέση για την Καράγγελου Ζωή στο τελικό του Τεχνικού Σόλο στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Εφήβων-Νεανίδων που διεξήχθη στο Αλικάντε της Ισπανίας
  • 5η θέση για την Φραγκάκη Ελένη στο τελικό του Ελεύθερου Σόλο στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Εφήβων-Νεανίδων που διεξήχθη στο Αλικάντε της Ισπανίας
  • 4η θέση για την Φραγκάκη Ελένη στο τελικό του Ελεύθερου Ντουέτο στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Εφήβων-Νεανίδων που διεξήχθη στο Αλικάντε της Ισπανίας
  • 5η θέση για την Φραγκάκη Ελένη στο τελικό του Τεχνικού Ντουέτο στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Εφήβων-Νεανίδων που διεξήχθη στο Αλικάντε της Ισπανίας

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2022

  • Δευτεραθλητές Ελλάδος στη κατηγορία Ανδρών-Γυναικών για το 2022
  • 1η θέση στο τελικό του Τεχνικού Ντουέτο για τις αθλήτριες μας Καράγγελου Ζωή, Φραγκάκη Ελένη, Αμεραλή Μαρία Ιωάννα (αναπλ.)
  • 1η θέση στο τελικό του Τεχνικού Μεικτού Ντουέτο με τους αθλητές μας Κουκουσέλη Φούσκη Στυλιανό, Σίρινα Ξένια, Παπαγεωργίου Μαγδαληνή (αναπλ.)
  • 1η θέση στο τελικό του Ελεύθερου Ντουέτο για τις αθλήτριες μας Καράγγελου Ζωή, Φραγκάκη Ελένη, Αμεραλή Μαρία-Ιωάννα (αναπλ.)
  • 1η θέση στο τελικό του Ελεύθερου Μεικτού Ντουέτο για τους αθλητές μας Κουκουσέλη Φούσκη Στυλιανό, Παπαγεωργίου Μαγδαληνή, Σίρινα Ξένια (αναπλ.)
  • 1η θέση στο τελικό του Ελεύθερου Μεικτού Ομαδικού με τους αθλητές μας Γιαννίκη Δανάη, Ζάρρα Φωτεινή, Κουκουσέλη Φούσκη Νικόλαο, Κουκουσέλη Φούσκη Στυλιανό, Παπαγεωργίου Μαγδαληνή, Σίρινα Ξένια
  • 2η θέση στο τελικό του Ελεύθερου Μεικτού Ντουέτο με τους αθλητές μας Γιαννίκη Δανάη και Κουκουσέλη Φούσκη Νικόλαο
  • 2η θέση στο τελικό του Τεχνικού Μεικτού Ντουέτο με τους αθλητές μας Γιαννίκη Δανάη και Κουκουσέλη Φουσκη Νικόλαο
  • 3η θέση στο τελικό του Τεχνικού Σόλο για την αθλήτρια μας Καράγγελου Ζωή
  • 3η θέση στο τελικό του Ελεύθερου Ομαδικού με τις αθλήτριες μας Αμεραλή Μαρία Ιωάννα, Δελησταμάτη Αθανασία, Ζάρρα Φωτεινή, Καλαούζη Ανθή Ιουλιανή, Καλτσογιάννη Νικολέτα, Μαμπρούκ Μάριεμ, Τιλελή Δήμητρα, Φράγγου Ελένη, Καράγγελου Ζωή (αναπλ.), Φραγκάκη Ελένη (αναπλ.)
  • 4η θέση στο τελικό του Highlight με τις αθλήτριες Αμεραλή Μαρία Ιωάννα, Δελησταμάτη Αθανασία, Δοδοντζίδη Αναστασία, Ζάρρα Φωτεινή, Καλαούζη Ανθή Ιουλιανή, Καλτσογιάννη Νικολέτα, Καράγγελου Ζωή, Μαμπρούκ Μάριεμ, Τιλελή Δήμητρα, Φράγγου Ελένη, Γιαννίκη Δανάη (αναπλ.), Φραγκάκη Ελένη (αναπλ.)
  • 4η θέση στο τελικό του Ελεύθερου Σόλο για την αθλήτρια μας Καραγγελου Ζωή
  • 5η θέση στο τελικό του Ελεύθερου Σόλο για την αθλήτρια μας Φραγκάκη Ελένη
  • 5η θέση στο τελικό του Free Combination για τις αθλήτριες μας Αμεραλή Μαρία Ιωάννα, Δελησταμάτη Αθανασία, Ζάρρα Φωτεινή, Καλαούζη Ανθή Ιουλιανή, Καλτσογιάννη Νικολέτα, Καράγγελου Ζωή, Μαμπρούκ Μάριεμ, Τιλελή Δήμητρα, Φράγγου Ελένη, Φραγκάκη Ελένη, Γιαννίκη Δανάη (αναπλ.), Δοδοντζίδη Αναστασία (αναπλ.)
  • 6η θέση στο τελικό του Τεχνικού Σόλο για την αθλήτρια μας Φραγκάκη Ελένη
  • 7η θέση στο τελικό του Τεχνικού Ομαδικού με τις αθλήτριες Καλτσογιάννη Νικολέτα, Καράγγελου Ζωή, Μαμπρούκ Μάριεμ, Τιλελή Δήμητρα, Φράγγου Ελένη, Φραγκάκη Ελένη
  • 11η θέση στο τελικό του Ελεύθερου Ντουέτο για τις αθλήτριες μας Τιλελή Δήμητρα, Φράγγου Ελένη, Καλαούζη Ανθή Ιουλιανή (αναπλ.)
  • 15η θέση στο τελικό του Τεχνικού Ντουέτο για τις αθλήτριες μας Τιλελή Δήμητρα, Φράγγου Ελένη, Καλαούζη Ανθή Ιουλιανή (αναπλ.)
  • Στο τελικό του Ελεύθερου Σόλο έλαβαν μέρος, εκτός συναγωνισμού, και οι αθλητές μας Κουκουσέλης Φούσκης Νικόλαος και Κουκουσέλης Φούσκης Στυλιανός

 

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2022

  • Πρωταθλητές Ελλάδος για το 2022
  • Χρυσό μετάλλιο στο τελικό του τεχνικού ντουέτο με τις αθλήτριες Καράγγελου Ζωή και Φραγκάκη Ελένη
  • Χρυσό μετάλλιο στο τελικό του τεχνικού σόλο για την αθλήτρια μας Καράγγελου Ζωή
  • Χρυσό μετάλλιο στο τελικό του ελεύθερου σόλο για την αθλήτρια μας Καράγγελου Ζωή
  • Χρυσό μετάλλιο στο τελικό του ελεύθερου ντουέτο με τις αθλήτριες μας Καράγγελου Ζωή, Φραγκάκη Ελένη και Ζάρρα Φωτεινή (αναπλ.)
  • Ασημένιο μετάλλιο στο τελικό του ελεύθερου ομαδικού με τις αθλήτριες μας Ζάρρα Φωτεινή, Καλαούζη Ανθή Ιουλιανή, Καράγγελου Ζωή, Τιλελή Δήμητρα, Φράγγου Ελένη, Φραγκάκη Ελένη
  • Ασημένιο μετάλλιο στο τελικό του τεχνικού σόλο για την αθλήτρια μας Φραγκάκη Ελένη
  • Ασημένιο μετάλλιο στο τελικό του Free Combination με τις αθλήτριες μας Γρηγορίου Κωνσταντίνα, Ζάρρα Φωτεινή, Καλαούζη Ανθή Ιουλιανή, Καράγγελου Ζωή, Καράγιαννη Ιφιγένεια, Τιλελή Δήμητρα, Φράγγου Ελένη, Φραγκάκη Ελένη
  • Ασημένιο μετάλλιο στο τελικό του ελεύθερου σόλο για την αθλήτρια μας Φραγκάκη Ελένη
  • Ασημένιο μετάλλιο στο τελικό του τεχνικού ομαδικού με τις αθλήτριες Καράγγελου Ζωή, Τιλελή Δήμητρα, Φράγγου Ελένη και Φραγκάκη Ελένη
  • Χάλκινο μετάλλιο στο τελικό του ελεύθερου ντουέτο με τις αθλήτριες μας Τιλελή Δήμητρα, Φράγγου Ελένη και Καλαούζη Ανθή Ιουλιανή (αναπλ.)
  • 8η θέση στο τελικό του τεχνικού ντουέτο με τις αθλήτριες Τιλελή Δήμητρα, Φράγγου Ελένη και Καλαούζη Ανθή Ιουλιανή (αναπλ.)

 

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α 2022

  • 7η θέση στο τελικό του ελεύθερου ομαδικού για τις Αμεραλή Μαρία Ιωάννα, Δελησταμάτη Αθανασία, Ζάρρα Φωτεινή, Καλτσογιάννη Νικολέτα, Μαμπρούκ Μάριεμ και Σδράλλη Ευαγγελία
  • 8η θέση στο τελικό του ελεύθερου ντουέτο για τις Καλτσογιάννη Νικολέτα και Μαμπρούκ Μάριεμ
  • 8η θέση στο τελικό του ελεύθερου σόλο για την αθλήτρια μας Καλτσογιάννη Νικολέτα
  • 14η θέση στο τελικό του ελεύθερου ντουέτο για τις Αμεραλή Μαρία Ιωάννα, Δελησταμάτη Αθανασία και Ζάρρα Φωτεινή (αναπλ.)
  • 16η θέση στο τελικό του ελεύθερου σόλο για την αθλήτρια μας Μαμπρούκ Μάριεμ

 

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ-ΠΑΙΔΩΝ Β 2022

  • 1η θέση στο τελικό του Ελεύθερου Μεικτού Ομαδικού με τους Δαμασιώτη Καλαντζή Νεφέλη, Κουκουσέλη Φούσκη Νικόλαο, Κουκουσέλη Φούσκη Στυλιανό, Μαγαλιού Μαρίνα, Παπαγεωργίου Μαγδαληνή, Πασχάλη Παρασκευή, Σιρίνα Ξενια, Τσιντζιλώνη Ιωάννα
  • 1η θέση στο τελικό του Ελεύθερου Μεικτού Ντουέτο με τους Κουκουσέλη Φούσκη Στυλιανό και Τσιντζιλώνη Ιωάννα
  • 2η θέση στο τελικό του Ελεύθερου Μεικτού Ντουέτο με τους Δαμασιώτη Καλαντζή Νεφέλη και Κουκουσέλη Φούσκη Νικόλαο
  • 6η θέση στο τελικό του Ελεύθερου Ντουέτο για τις Παπαγεωργίου Μαγδαληνή και Σιρίνα Ξένια
  • 7η θέση στο τελικό του Ελεύθερου Σόλο για την Παπαγεωργίου Μαγδαληνή
  • 8η θέση στο τελικό του Ελεύθερου Ομαδικού με τις Δαμασιώτη Καλαντζή Νεφέλη, Παπαγεωργίου Μαγδαληνή, Πασχάλη Παρασκευή, Σιρίνα Ξένια, Τσιντζιλώνη Ιωάννα
  • 9η θέση στο τελικό του Ελεύθερου Σόλο για την Τσιντζιλώνη Ιωάννα
  • 11η θέση στο τελικό του Ελεύθερου Σόλο για τη Σιρίνα Ξένια
  • 14η θέση για τον αθλητή μας Κουκουσέλη Φούσκη Στυλιανό στο τελικό του Ελεύθερου Σόλο
  • 31η θέση στο τελικό του Ελεύθερου Ντουέτο για τις Μαγαλιού Μαρίνα και Πασχάλη Παρασκευή
  • 43η θέση για τον αθλητή μας Κουκουσέλη Φούσκη Νικόλαο στο τελικό του Ελεύθερου Σόλο

 

ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ-ΠΑΙΔΩΝ Β’

  • 1η θέση στο τελικό του μεικτού ντουέτο για τους αθλητές μας Κουκουσέλη-Φούσκη Στυλιανό, Τσιντζιλώνη Ιωάννα, Δαμασιώτη Καλαντζή Νεφέλη (αναπλ.)
  • 4η θέση στο τελικό του μεικτού ντουέτο για τους αθλητές μας Κουκουσέλη-Φούσκη Νικόλαο, Πασχάλη Παρασκευή
  • 6η θέση στο τελικό του ελεύθερου ντουέτο για τις Παπαγεωργίου Μαγδαληνή, Σίρινα Ξένια

Προπονήτριες ήταν:

Τσερνέσκα Ναταλία

Ζαντερίου Δήμητρα

Κοφίδη  Εβίτα

 

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ – 

 

1.Πρωταθλήτρια ομάδα στη γενική βαθμολογία στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Γ και Δ κατηγορίας.

  1. Δεύτερη θέση στη βαθμολογία Νέων- Ανδρών στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Α και Β κατηγορίας.
  2. Δεύτερη θέση στη γενική βαθμολογία στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα open Ανδρών Γυναικών.

 

Πανελλήνιο πρωτάθλημα Open 28 – 29 Μαΐου 2022.

Τσιρίκος Αθανάσιος

3 m δεύτερος, 1 m δεύτερος, σταθερά δεύτερος.

Χαλέμου Σταυρούλα

3 m δεύτερη, 1 m δεύτερη, σταθερά πρώτη.

 

Πανελλήνιο πρωτάθλημα Α Β Γ και Δ κατηγορίας 10 -12 Ιουνίου 2022.

Μήτρου Γρηγόρης

Πρώτη θέση 1 m Α κατηγορίας, πρώτη θέση 3 m Α κατηγορίας.

Χαλέμου Σταυρούλα

Πρώτη θέση 3 m Α κατηγορίας, πρώτη θέση σταθερά Α κατηγορίας, δεύτερη θέση 1 m Α κατηγορίας.

Καρτσιώτη Μυρτώ

Δεύτερη θέση 3 m Γ κατηγορίας, τρίτη θέση 1 m Γ κατηγορίας.

Μαλακασιώτη Ελένη

Πέμπτη θέση 3 m Γ κατηγορίας, πέμπτη θέση 1 m Γ κατηγορίας.

Τσαντόπουλος Μάξιμος

Δεύτερη θέση 1 m Δ κατηγορίας, δεύτερη θέση σταθερά Δ κατηγορίας, τρίτη θέση 3 m Δ κατηγορίας.

Λιάρος Γιώργος

Πρώτη θέση σταθερά Δ κατηγορίας, τέταρτη θέση 1 m Δ κατηγορίας.

 

               ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ

ΤΣΙΡΙΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

Συμμετοχή στο 19ο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών στη Βουδαπέστη από βατήρα 3 m και σταθερό βατήρα.

Συμμετοχή στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών της Ρώμης.

Πέμπτη θέση στις συγχρονισμένες καταδύσεις από βατήρα 3 m με τον αθλητή της εθνικής ομάδος Μόλβαλη Νικόλαο.

Συμμετοχή στον τελικό των 10 m Ανδρών, 10η θέση.

 

ΧΑΛΕΜΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ

Συμμετοχή στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων-Νεανίδων στο Βουκουρέστι.

Τέταρτη θέση στον τελικό Α κατηγορίας από βατήρα 10 m.

Πέμπτη θέση στις συγχρονισμένες καταδύσεις από βατήρα 10 m με την αθλήτρια Μαρία Σαχίνη. Όγδοη θέση στο jump event με την εθνική ομάδα.

 

ΜΗΤΡΟΥ ΓΡΗΓΟΡΗΣ

Συμμετοχή στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων-Νεανίδων στο Βουκουρέστι.

14η θέση στο σταθερό βατήρα 10 m Α κατηγορίας.

16η θέση στα 3 m Α κατηγορίας.

Όγδοη θέση στο jump event με την εθνική ομάδα.

Οι προπονητές ήταν:

Νίκος Τουλούδης Ομοσπονδιακός Προπονητής,

Λάμπρος Λιάρος

Θεοδώρα Καπετανιά

 

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Πλούσια συγκομιδή για τους 6 πρωταθλητές μας, ένα Αργυρό και πέντε Χάλκινα μετάλλια είναι ο απολογισμός της συμμετοχής τους με την Εθνική Ομάδα στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα, όπου πραγματοποιήθηκε στην πόλη Βίσεγκραντ της Βοσνίας, στις 10-11/9/22. Πραγματοποιώντας εξαιρετικές εμφανίσεις και κάποιοι στην πρώτη τους συμμετοχή με την Εθνική Ομάδα, κατάφεραν να διακριθούνε σε όλα τα αγωνίσματα που συμμετείχαν συγκεντρώνοντας 12 μετάλλια, σε έναν αγώνα όπου αποτελεί εφαλτήριο για μελλοντικές επιτυχίες.

  • 2η Θέση Κουτσελίνης Βασίλης   4- Παίδων
  • 2η Θέση Καρρόπουλος Γιώργος   4- Παίδων
  • 2η Θέση Μπάρδας Αθανάσιος 4- Παίδων
  • 2η Θέση Κωνσταντινίδης Ιορδάνης 4- Παίδων
  • 3η Θέση Γκέκα Σοφία                              2x Κορασίδων
  • 3η Θέση Μιχαηλίδη Σωτήρια   2- Νεανίδων
  • 3η Θέση Γκέκα Σοφία                              4x Κορασίδων
  • 3η Θέση Μιχαηλίδη Σωτήρια   4- Νεανίδων
  • 3η Θέση Κουτσελίνης Βασίλης   8+ Παίδων
  • 3η Θέση Καρρόπουλος Γιώργος   8+ Παίδων
  • 2η Θέση Μπάρδας Αθανάσιος 8+ Παίδων
  • 2η Θέση Κωνσταντινίδης Ιορδάνης 8+ Παίδων

 

88ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑΣ

 

  • Α’ ΦΑΣΗ 88ου ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

Στην Α’ Φάση του 88ου Πανελλήνιου Πρωταθλήματος που πραγματοποιήθηκε στο Ολυμπιακό Κωπηλατοδρόμιο του Σχινιά από 28/4/22 έως 2/5/22 για τις κατηγορίες Ανδρών – Γυναικών – Εφήβων – Νεανίδων ο Όμιλος μας συμμετείχε με 23 αθλητές-τριες που πήραν μέρος σε 27 αγωνίσματα , από τους οποίους οι 17 είναι παίδες – κορασίδες πραγματοποίησαν εξαιρετικές εμφανίσεις κατακτώντας 8 μετάλλια, 5 Αργυρά και 3 Χάλκινα.   Αναλυτικά οι διακρίσεις :

ΑΡΓΥΡΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ

  • Δεύτερη θέση και Αργυρό μετάλλιο στην (2-) δίκωπο άνευ νεανίδων :

Κουκλουμπέρη Ευθυμία – Μιχαηλίδη Σωτήρια .

  • Δεύτερη θέση και Αργυρό μετάλλιο στην (2+) δίκωπο με πηδαλιούχο εφήβων :

Γιολδάσης Αλέξανδρος – Αλεξογιάννης Κώστας Πηδ. Ζαρογιάννη Φωτεινή

  • Δεύτερη θέση και Αργυρό μετάλλιο στην (2-) δίκωπο άνευ γυναικών :

Βόντζου Αναστασία – Μπρουσοβάνα Κατερίνα

  • Δεύτερη θέση και Αργυρό μετάλλιο στην (2-) δίκωπο άνευ νέων γυναικών :

Κουκλουμπέρη Ευθυμία – Μιχαηλίδη Σωτήρια

  • Δεύτερη θέση και Αργυρό μετάλλιο στην (2+) δίκωπο με πηδαλιούχο ανδρών :

Οικονόμου Νίκος – Καράγιαννης Δημήτρης Πηδ. Ζαρογιάννη Φωτεινή

ΧΑΛΚΙΝΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ

 

  • Τρίτη θέση και Χάλκινο μετάλλιο στην (4-) τετράκωπο άνευ γυναικών :

Κουκλουμπέρη Ευθυμία – Μπρουσοβάνα Κατερίνα – Βόντζου Αναστασία – Μιχαηλίδη Σωτήρια

  • Τρίτη θέση και Χάλκινο μετάλλιο στην (2-) δίκωπο άνευ γυναικών :

Κουκλουμπέρη Ευθυμία – Μιχαηλίδη Σωτήρια

  • Τρίτη θέση και Χάλκινο μετάλλιο στο (2x) διπλό σκιφ γυναικών :

Βόντζου Αναστασία – Μπρουσοβάνα Κατερίνα

Επίσης συμμετείχαν :

  • Τέταρτη θέση στην (4+) τετράκωπο με πηδαλιούχο εφήβων :
  • Ζωγράφος Δημήτρης – Γιολδάσης Αλέξανδρος – Κωνσταντινίδης Ιορδάνης – Αλεξογιάννης Κώστας Πηδ. Ζαρογιάννη Φωτεινή
  • Τέταρτη θέση Στην (4-) Εφήβων :

Μπάρδας Αθανάσιος – Κουτσελίνης Βασίλης – Καρρόπουλος Γιώργος – Μπρουσοβάνας Γιάννης

  • Τέταρτη θέση Στην (2-) Ανδρών:

Οικονόμου Νίκος – Μπρουσοβάνας Γιάννης

  • Τέταρτη θέση Στην (4+) Τετράκωπο Με Πηδαλιούχο Ανδρών :

Οικονόμου Νίκος – Μπρουσοβάνας Γιάννης – Γιολδάσης Αλέξανδρος – Αλεξογιάννης Κώστας Πηδ. Ζαρογιάννη Φωτεινή

  • Έκτη θέση στην (4-) τετράκωπο άνευ Νεανίδων :

Μεντεκιδη Ευαννα – Τσοκανακη Ιωαννα – Γκεκα Σοφια – Ταχτατζη Κωνσταντινα

  • Έβδομη Θέση Στην (4-) Τετράκωπο Άνευ Ανδρών :

Οικονόμου Νίκος – Αλεξογιάννης Κώστας – Γιολδάσης Αλέξανδρος – Καράγιαννης Δημήτρης

  • Έβδομη Θέση Στην (2-) Δίκωπο Άνευ Νέων Ανδρών :

Οικονόμου Νίκος – Μπρουσοβάνας Γιάννης

  • Όγδοη Θέση Στην (2-) Δίκωπο Άνευ Εφήβων :

Δαφερέρας Δημήτρης – Χατζόπουλος Φώτης

  • Πέμπτη Θέση Στον Μικρό Τελικό 11η Στο Σύνολο Στο (2x) Σκιφ Νεανίδων :

Ταχτατζή Χρύσα – Κοκκίνου Άννα

 

  • Β’ ΦΑΣΗ 88ου ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

 

Συμμετοχή στην Β’ Φάση του 88ου  Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Κωπηλασίας για τις κατηγορίες Παίδων – Κορασίδων, με την συμμετοχή 260 και πλέον αθλητών , από 26 σωματεία όλης της χώρας, πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 16/7 και την Κυριακή 17/7/22 στην όμορφη λίμνη της Καστοριάς.

Ο ΝΟΒ-Α συμμετείχε με 25 αθλητές-τριες που πήραν μέρος σε 10 αγωνίσματα , πραγματοποίησαν δυναμικές εμφανίσεις κατακτώντας 2 Χρυσά μετάλλια και 1 Αργυρό, και εξαιρετικές εμφανίσεις για τους πρωτοεμφανιζόμενους σε Πανελλήνιο Πρωτάθλημα αναδεικνύοντας τον Όμιλο στην 2η θέση στον πίνακα μεταλλίων στο πρωτάθλημα Παίδων – Κορασίδων και την 10η θέση στην Γενική κατάταξη, διατηρώντας τον Όμιλο σε υψηλό επίπεδο στο Πανελλήνιο για ακόμη μια χρονιά.

Αναλυτικότερα οι διακρίσεις :

ΧΡΥΣΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ

  • Πρώτη Θέση Και Χρυσό Μετάλλιο Στην (4-) Τετράκωπο Άνευ Κορασίδων :

Μεντεκίδη Ευάννα – Τσοκανάκη Ιωάννα – Γκέκα Σοφία – Ταχτατζή Κωνσταντίνα

  • Πρώτη Θέση Και Χρυσό Μετάλλιο Στην (4-) Τετράκωπο Άνευ Παίδων:

Μπάρδας Αθανάσιος – Κουτσελίνης Βασίλης – Καρρόπουλος Γιώργος – Κωνσταντινίδης Ιορδάνης

 

ΑΡΓΥΡΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ

  • Δεύτερη θέση Και Αργυρό Μετάλλιο Στο (4x) Τετραπλό Σκιφ Κορασίδων :

Παπαρρίζου Ελένη – Ταχτατζή Χρύσα – Νιζάμη Μελίνα – Σκιαθίτη Νεφέλη

  • Πρώτη θέση Στον Μικρό Τελικό Και 7η Στο Σύνολο Σε 23 Συμμετοχές (1x) Σκιφ Παίδων :

Δαφερέρας Δημήτρης

Αγωνίστηκαν Και Οι Υπόλοιποι Αθλητές Μας Οι Οποίοι Πραγματοποίησαν Εξαιρετικές Εμφανίσεις Στο Κωπηλατικό Τους Ξεκίνημα, Κερδίζοντας Μέσα Από Την Συμμετοχή Τους Και Τον Μεγάλο Συναγωνισμό, Πολύτιμες Εμπειρίες Για Το Μέλλον Τους.

  • (2x) Διπλό Σκιφ Παίδων :

Χιώτης Γιώργος – Σώμος Κωνσταντίνος

  • (4+) Τετράκωπο Με Πηδαλιούχο Παίδων :

Τζούνης Θωμάς – Χατζηγεωργίου Γιώργος – Κουτσιάνης Αθανάσιος – Τσερνέτσκι Αλέξανδρος Πηδ. Τζικόπουλος Χριστόδουλος

  • (1x) Σκιφ Κορασίδων :

Ζαρογιάννη Φωτεινή

  • (1x) Σκιφ Κορασίδων :

Κοκκίνου Άννα

  • (1x) Σκιφ Παίδων :

Φράγκος Ανάργυρος

Ενώ Λόγω Της Υπερπροσπάθειας Των Αθλητών Στον Προκριματικό Και Του Θέματος Που Δημιουργήθηκε, Μετά Και Από Την Σύσταση Του Ιατρού Των Αγώνων Δεν Συνέχισε Η 2- Παίδων, Στην Διεκδίκηση Ενός Ακόμη Μεταλλίου.

  • (2-) Παίδων :

Ζωγράφος Δημήτρης – Χατζόπουλος Φώτης

14η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ

Συμμετοχή με επιτυχίες στην Α’ φάση της 14ης Πανελλήνιας Συνάντησης Ανάπτυξης Κωπηλασίας που πραγματοποιήθηκε στην λίμνη Παμβώτιδα των Ιωαννίνων το Σάββατο 2/7 και την Κυριακή 3/7 /22. Σε μια άριστη διοργάνωση, σε όλους τους τομείς , συμμετείχαν περίπου 300 αθλητές-τριες κατηγορίας ανάπτυξης από 26 σωματεία της χώρας.

Ο ΝΟΒ-Α συμμετείχε με 17 αθλητές-τριες σε 8 αγωνίσματα, κερδίζοντας ένα Χρυσό μετάλλιο για πρώτη φορά σε αυτή την κατηγορία, στο αγώνισμα του 4x Τετραπλού σκιφ κορασίδων και μια 4η θέση στο 2x σκιφ παίδων, μια θέση στον μικρό τελικό στο σκιφ 1x Κορασίδων 12ετών, ο οποίος δεν έγινε λόγου ισχυρού ανέμου. Αναλυτικά τα αποτελέσματα :

1η θέση, Χρυσό μετάλλιο στο τετραπλό σκιφ (4x) Κορασίδων,: Παπαρρίζου Θεοφανία – Παπαρρίζου Ελένη – Νιζάμη Μελίνα – Σκιαθίτη Νεφέλη

4η θέση στο διπλό σκιφ (2x) Παίδων, : Σώμος Κωνσταντίνος – Χιώτης Γιώργος

Μικρό τελικό στο σκιφ (1x) Κορασίδων 12ετών, : Ντριβαλά Δήμητρα

Αγωνίστηκαν και οι υπόλοιποι αθλητές μας οι οποίοι πραγματοποίησαν εξαιρετικές εμφανίσεις στο κωπηλατικό τους ξεκίνημα, κερδίζοντας μέσα από την συμμετοχή τους και τον μεγάλο συναγωνισμό, πολύτιμες εμπειρίες για το μέλλον τους.

Στο διπλό σκιφ (2x) Κορασίδων, : Ζηργάνου Έφη – Μαγούδη Γεωργία

Στο τετραπλό σκιφ (4x) Παίδων, : Τζικόπουλος Χριστόδουλος – Κουτσιανής Θανάσης – Μακράκης Λαυρέντης – Νικολόπουλος Ανδρέας

Στο διπλό σκιφ (2x) Παίδων, : Καλαμβοκάς Μάριος – Τσερνέτσκι Αλέξανδρος

Στο σκιφ (1x) Παίδων 12 ετών, : Οικονόμου Χρήστος

Στο σκιφ (1x) Παίδων, : Τζούνης Θωμάς

  • ΠΑΡΑΚΤΙΑ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ
  • 2ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΡΑΚΤΙΑΣ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑΣ

Με 6 αθλητές συμμετείχε ο Όμιλος μας στο 2ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παράκτιας Κωπηλασίας που πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο 5-6/11/22 στην παραλία του Αλίμου. Αγωνιζόμενοι κάτω από  τις ιδιαίτερες καιρικές συνθήκες που επικρατήσαν, οι αθλητές μας πραγματοποίησαν αξιόλογες εμφανίσεις, συμμετέχοντας για πρώτη φορά σε αγώνες παράκτιας  κωπηλασίας κατάφεραν και πέρασαν όλοι στα προημιτελικά των αγωνισμάτων τους κερδίζοντας πολύτιμες εμπειρίες για το μέλλον.  Κοντά στην κατάκτηση ενός μεταλλίου έφτασε ο αθλητής μας Οικονόμου Νίκος  στο Σκιφ Ανδρών, χάνοντας την 3η θέση στον μικρό τελικό για λεπτομέρειες.  Συμμετείχαν επίσης οι Κουκλουμπέρη Ευθυμία – Μιχαηλίδη Σωτηρία στο διπλό σκιφ Γυναικών, Μεντεκίδη Ευλαμπία – Ταχτατζή Κωνσταντίνα στο διπλό σκιφ Γυναικών και Ζαρογίαννη Φωτεινή στο Σκιφ Γυναικών. Την αποστολή συνόδευσε ο προπονητής Σκιαθίτης Νικόλαος.

  • 2ος ΑΓΩΝΑΣ ΠΑΡΑΚΤΙΑΣ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑΣ BEACH SPRINT

Με 1 χρυσό και 1 χάλκινο, ολοκλήρωσε την παρουσία της η ομάδα Παράκτιας κωπηλασίας του Ομίλου μας στον 2ο Αγώνα Coastal Rowing Beach SPRINT, που διοργάνωσε με επιτυχία ο ΟΦΘ & COASTAL ROWING THESSALONIKI CLUB στην παραλία Επανομής την Κυριακή 26/6/2022. Στους αγώνες αυτούς πήραν μέρος αθλητές από το τμήμα Ενηλίκων, πλαισιωμένοι από 3 αθλητές της αγωνιστικής ομάδας που αγωνίστηκαν στις κατηγορίες Elite & Row4All. Αναλυτικότερα οι διακρίσεις :

  • Πρώτη θέση και χρυσό μετάλλιο στην Row4All. (CM2x) διπλό Ανδρών :

ΣΚΙΑΘΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ.

  • Τρίτη θέση και Χάλκινο μετάλλιο στην Elite στο (CM1x) σκιφ Ανδρών :

ΓΙΟΛΔΑΣΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

  • Τέταρτη θέση στον μικρό τελικό στην Elite στο (CM1x) σκιφ Ανδρών:

Οικονόμου Νικόλαος

Αξιόλογες εμφανίσεις πραγματοποίησαν και οι Ενήλικοι αθλητές – αθλήτριες μας στην κατηγορία Row4All,

  • (CM2x) διπλό Ανδρών :

Κιτηλής Παναγιώτης – Χατζηγεωργίου Κυριάκος

  • (CW2x) διπλό Γυναικών :

Γκούμα Αθανασία – Κώτσογλου Ευδοξία

  • (CW2x) διπλό Γυναικών :

Σταθάκη Παρασκευή – Σταθάκη Τριανταφυλλιά

  • (C2xMIXED) διπλό Μεικτό :

Χαρισούλης Γρήγορης – Παπαγεωργίου Ελένη

  • (CM2x) διπλό Ανδρών :

Γιολδάσης Αλέξανδρος – Αλεξογιάννης Κώστας

  • ΚΛΕΙΣΤΗ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ
  • 1ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΛΕΙΣΤΗΣ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑΣ

Με 37 αθλητές και αθλήτριες  συμμετείχε ο ΝΟΒ-Α στο 1ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλειστής Κωπηλασίας, που πραγματοποιήθηκε στο Παλέ ντε σπορ της Θεσσαλονίκης το Σάββατο 10/12/22, και συγκέντρωσε περισσότερους από 750 αθλητές, όλων των ηλικιών και πάνω από 2000 θεατές που παρακολούθησαν τους συγκλονιστικούς αγώνες .

Πραγματοποιώντας εξαιρετικές εμφανίσεις οι αθλητές μας κατακτήσαν 2 Αργυρά                   και 2 Χάλκινα μετάλλια στις κατηγορίες όπου αγωνίστηκαν.

Αργυρό μετάλλιο στην κατηγορία 15-16 ετών Γυναικών 2000m η Γκέκα Σοφία,              Αργυρό μετάλλιο στην κατηγορία 15-16 ετών Ανδρών 1000m ο Αλεξίου Απόστολος,          Χάλκινο μετάλλιο στην σκυταλοδρομία 2x 1000m Γυναικών με τις Γκέκα Σοφία – Μπρουσοβάνα Κατερίνα, και                                                                                                  Χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία 15-16 ετών Ανδρών 2000m ο Κουτσελίνης Βασίλης.

Πολύ καλές εμφανίσεις έκαναν και οι υπόλοιποι αθλητές και αθλήτριες, βελτιώνοντας τους προσωπικούς τους χρόνους, στις κατηγορίες που αγωνίστηκαν, Οικονόμου Νικόλαος, Καρρόπουλος Γιώργος, Αλεξογιάννης Κώστας, Μπάρδας Αθανάσιος, Κωνσταντινίδης Ιορδάνης, Χαντζόπουλος Φώτης ,Σκράπαρης Ιωάννης, Μεντεκίδης Σάββας, Ταχτατζή Κωνσταντίνα, Μεντεκίδη Ευλαμπία, Μάρου Αθανασία, Τσοκανάκη Ιωάννα, Πασχούδη Νικολία, Ζαρογίαννη Φωτεινή, Σώμος Κωνσταντίνος, Καλαμβοκάς Μάριος, Κουτσιανής Αθανάσιος, Πράσινος Μιχαήλ, Τουλούδης Ιωάννης, Μακράκης Λαυρέντιος, Παπαρρίζου Ελένη, Παπαρρίζου Θεοφανία, Σκιαθίτη Νεφέλη, Κοκκίνου Άννα, Ζυμπέρι Εύα, Μαγούδη Γεωργία, Ζηργάνου Έφη, Βαφειάδη Ελβίρα, Βαλασσά Μαρία, Ντριβάλα Δήμητρα.  Επίσης αγωνίστηκαν και τρείς αθλητές από το τμήμα Ενηλίκων κάνοντας προσωπικά ρεκόρ, Χατζηγεωργίου Κυριάκος, Χαρισούλης Γρηγόρης, Ζυμπέρι Ανίτα.

Τους αθλητές συνόδευσαν, ο Έφορος Μπρουσοβάνας Μανώλης και οι προπονητές Καμμένος Κωνσταντίνος, Τζούνης Ευθύμιος, Σκιαθίτης Νικόλαος.

 

Προπονητές ήταν:

Καμμένος Κωνσταντίνος,

Τζούνης Ευθύμης,

Σκιαθίτης Νικόλαος.

 ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

 

Iolkos Match Race 4-6 Μαρτίου Βόλος

Ο Πρώτος από τους 5 αγώνες του Hellenic Match Racing Tour που προκρίνουν τις ομάδες για τον Τελικό του Σεπτεμβρίου στην Αθήνα.

Πρώτη σε σύνολο πέντε ομάδων κερδίζοντας και την πρόκριση η ομάδα του ΝΟΒΑ:

 

Κυβερνήτης ο Γιώργος Μαρίνος του ΝΟΒΑ

Πλήρωμα: Βιολέττα Αντωνοπούλου ΝΟΒΑ

Βαγγέλης Δολιανίτης ΝΟΘ

Καζαντζής Κώστας ΝΟΘ

 

Πρόκριση εθνικών ομάδων 2022 23-26 Μαρτίου

Optimist Ελληνική Ιστιοπλοϊκή Ομοσπονδία.

Ilca 4 ΝΟΚαλαμακίου:

 

Ο ΝΟΒΑ συμμετείχε με 2 Αγόρια OPTIMIST  σε σύνολο 132 συμμετοχών, 3 έφηβους Ilca 4 σε σύνολο 61 συμμετοχών και 3 νεάνιδες Ilca 4 σε σύνολο 36 συμμετοχών.

 

Optimist: Αντωνόπουλος Ευάγγελος 73ος αγοριών

Καραγιάννης Αντώνης 124ος αγοριών

Ilca 4: Αποστόλου Κωνσταντίνος 24ος Εφήβων

Μπένης Μάριος 34ος εφήβων

Φουτζόπουλος Γιώργος 48ος εφήβων

Πελαγιάδης Διονύσιος 55ος εφήβων

Μαρίνου Ζωή 21η νεανίδων

Σίλελη Μάγδα 24η νεανίδων

Βενετσάνου Ελένη 27η νεανίδων

Πανελλήνιο πρωτάθλημα OPTIMIST U13 2022

 NO Κατερίνης 16-20 Απριλίου

Ο ΝΟΒΑ συμμετείχε με 4 κορίτσια σε σύνολο 74ων και 4 αγόρια σε σύνολο 164ων

Κοτινοπούλου Ελένη 31η κοριτσιών

Μουσουλή Ευαγγελία 60η κοριτσιών

Μπακάση Καλιόπη 66η κοριτσιών

Κοτινοπούλου Μαρκέλα 69η κοριτσιών

Κοντονάτσιος Βίκτωρ 131ος αγοριών

Χριστοφορίδης Ιωσήφ

Δασκαλούδης Ιωάννης

Μπακάσης Αλέξανδρος

 

Skiathos Cup Optimist 7-8 Μαΐου

 

Ο ΝΟΒΑ συμμετείχε με τον αθλητή Κεσμετζή Αντώνη ο οποίος βγήκε πρώτος έναντι 22 συμμετοχών

 

Αγώνας Βορείων Σποράδων 10-13 Ιουνίου Αλλόνησος ΙΟΒΑΘ

Ο ΝΟΒΑ συμμετείχε με το σκάφος Μελιπλώη και κατέλαβε την Τρίτη θέση σε 21 συμμετοχές, με κυβερνήτη τον Θανάση Πινιάρη και πλήρωμα:

Νικόλας Βαρσάμης ΙΟΒΑΘ

Οδυσσέας Πινιάρης ΝΟΒΑ

Μπέλλου Ευαγγελία ΝΟΒΑ (Μαθήτρια σχ. ανοιχτής θαλάσσης)

Παλαιολόγος Κωνσταντίνος ΝΟΒΑ (μαθητής ανοιχτής θαλάσσης)

Σουβατζόγλου Κων/νος ΝΟΒΑ (μαθητής ανοιχτής θαλάσσης)

Καρζής Βασίλης ΝΟΒΑ (μαθητής ανοιχτής θαλάσσης)

Παπακωνσταντίνου Βασίλης ΝΟΒΑ (μαθητής ανοιχτής θαλάσσης)

Πολυμέρου Κωνσταντίνος ΝΟΒΑ (μαθητής ανοιχτής θαλαλάσσης)

Aegean Regatta (αγώνας ανοιχτής θαλάσσης) Ικαρία – Φούρνοι – Αγαθονήσι – Σάμος 21-27/8/2022

Ο ΝΟΒΑ συμμετείχε με το σκάφος Μελιπλώη στην κατηγορία Sport κερδίζοντας την πρώτη θέση στην γενική κατάταξη σε 46 συμμετοχές με πλήρωμα τους:

Πινιάρη Αθανάσιο ΝΟΒΑ(κυβερνήτη)

Μαρίνο Γεώργιο ΝΟΒΑ

Πινιάρη Οδυσσέα ΝΟΒΑ

Βαρσάμη Νικόλα ΙΟΒΑΘ

Μπέλλου Ευαγγελία ΝΟΒΑ (Μαθήτρια σχ. ανοιχτής θαλάσσης)

Χασκή Κλεοπάτρα ΝΟΒΑ (Μαθήτρια σχ. ανοιχτής θαλάσσης)

Οικονομίδου Ζωή ΝΟΒΑ (Μαθήτρια σχ. ανοιχτής θαλάσσης)

Σουβατζόγλου Κων/νο ΝΟΒΑ (μαθητή ανοιχτής θαλάσσης)

Καρζή Βασίλη ΝΟΒΑ (μαθητή ανοιχτής θαλάσσης)

Γαργαλά Αστέριο ΝΟΒΑ (Μαθητή ανοιχτής θαλάσσης)

Παπακωνσταντίνου Βασίλη ΝΟΒΑ (μαθητή ανοιχτής θαλάσσης)

 

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ILCA 4 Αίγιο 5-9/9/2022

Ο ΝΟΒΑ συμμετείχε με την αθλήτρια Ζωή Μαρίνου η οποία κατετάγη 24η σε 54 συμμετοχές

 

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Optimist ΕΙΟ 5-9/10/2022:

Ο ΝΟΒΑ συμμετείχε με 2 αθλητές

Κορίτσια 60 συμμετοχές:

Κοτινοπούλου Ελένη 45η

Αγόρια 99 συμμετοχές:

Αντωνόπουλος Βαγγέλης 49ος χρυσός στόλος

 

Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα ILCA 7 Masters (πρώην Laser) Βαρκελώνη Ισπανία 7-13/10/2022

Ο ΝΟΒΑ συμμετείχε με τον Αθλητή Χατζησταματίου Αρίστο στο πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Masters ανδρών στα πλαίσια της μεγάλης προσπάθειας που κάνει ο αθλητής για να διακριθεί στην κατηγορία των ILCA 7 Masters. Κατέλαβε την 3η θέση στην κατηγορία Masters (45-54 ετών) σε 30 συμμετοχές.

 

 

Πανελλήνιο πρωτάθλημα ΑμεΑ Hansa 303 Double & Single

ΝΟΕλλάδος Αθήνα 10-13/11/22

 

Ο ΝΟΒΑ συμμετείχε για πρώτη φορά σε πανελλήνιο πρωτάθλημα ατόμων με αναπηρία με το ειδικό σκάφος Hansa 303 σε 2 κατηγορίες:

 

Hansa 303 Double (διθέσιο με έναν αθλητή ΑμεΑ και έναν αρτιμελή) και κατέλαβαν την Τρίτη θέση σε 8 συμμετοχές:

Χατζηπαρασίδου Δέσποινα (ΑμεΑ)

Πινιάρης Οδυσσέας

 

Hansa 303 single (μονοθέσιο ΑμεΑ) κατέλαβε την 5η θέση σε 9 συμμετοχές

Χατζηπαραδίδου Δέσποινα

 

Ο ΝΟΒΑ συμμετείχε στο περιφερειακό πρωτάθλημα της επόμενης χρονιάς που έγινε νωρίτερα για λόγους καλύτερης διασποράς των αγώνων με 21 Optimist και 6 ILCA 4.

Optimist 42 συμμετοχές:

Αντωνόπουλος Βαγγέλης 1ος γενικής 1ος αγοριών

Καραγιάννης Αντώνης 1ος 12χρονων αγοριών 4ος γενικής

Κοτινοπούλου Ελένη 1η 12χρονων κοριτσιών 3η γενικής

Καλτσογιάννης Πάρης 2ος αγοριών 2ος γενικής

Κεσμετζής Αντώνιος 3ος Αγοριών 7ος γενικής

Κοτινοπούλου Μαρκέλλα 2η 12χρονων 9η γενικής

Κοντονάτσιος Βίκτωρ 4ος 12χρονων αγοριών 8ος γενικής

Μπακάσης Αλέξανδρος 5ος 12χρονων αγοριών 10ος γενικής

Χριστοφορίδης Ιωσήφ 6ος 12χρονων αγοριών 11ος γενικής

Καρκαλιάς Απόστολος 4ος αγοριών 12ος γενικής

Μουσουλή Ευαγγελία 3η 12χρονων κοριτσιών 16η γενικής

Μπακάση Καλιόπη 4η 12χρονων κοριτσιών 18η γενικής

Κολοβού Κωνσταντίνα 6η 12χρονων κοριτσιών 22η γενικής

Τερλιγκάκης Μιχαήλ 23ος Γενικής

Καραφέργιας Βάιος 25ος γενικής

Γαλανός Δημήτρης 26ος γενικής

Ζαχαρίου Φώτης 30ος γενικής

Μουσουλή Ερασμία 31η γενικής

Ντέρης Ευθύμιος 33ος γενικής

Παπαρήγα Νικόλ 39η γενικής

Βαλούκου Νικολέττα 40η Γενικής

 

ILCA 4  13 συμμετοχές:

Μαρίνου Ζωή 1 Νεανίδων 1 γενικής

Φουτζόπουλος Γεώργιος 1ος εφήβων 2ος γενικής

Τσίνα Κωνσταντίνα 2η Νεανίδων 5η γενικής

Τσιανάς Μενέλαος 4ος εφήβων 6ος γενικής

Αντωνούλης Γιάννος 5ος εφήβων 7ος γενικής

Ζαραζάνη Αργυρώ 4η Νεανίδων 11η γενικής

 

Ο ΝΟΒΑ ανακηρύχθηκε πρωταθλητής όμιλος της περιφέρειας Κεντρικής Ελλάδος για το 2023

 

Ανοιχτή Θάλασσα:

Μαζί με τις επιτυχίες της αγωνιστικής ομάδας του σκάφους Μελιπλώη εγκαινιάστηκε μια σειρά εκπαιδευτικών – ψυχαγωγικών ταξιδιών στον Παγασητικό που συνδυάζουν την συμμετοχή σε τοπικούς αγώνες με πρόσθετη εκπαίδευση σε πιο αγωνιστικούς ρυθμούς και την περιηγητική δραστηριότητα.

Στα συνεργαζόμενα εκπαιδευτικά και αγωνιστικά σκάφη της σχολής προστέθηκε και η <Μελιώ> το αδερφάκι της Μελιπλώης επεκτείνοντας τις δυνατότητες της σχολής που πλέον μπορεί να προσφέρει εκμάθηση με την πολυτέλεια 2 ίδιων σκαφών.

 

Σχολές Ιστιοπλοΐας τριγώνου:

Η μεγάλη ανάπτυξη συνεχίζεται με την σχολή να αριθμεί πλέον 40 παιδάκια που τροφοδοτούν τις αγωνιστικές και προαγωνιστικές ομάδες με νέα ταλέντα.

 

 

 

Σχολή και αγωνιστική ομάδα ενηλίκων:

Η αγωνιστική ομάδα ILCA Masters έχει περάσει στην δεύτερη εποχή της με συμμετοχές σε διεθνείς αγώνες Πανευρωπαϊκούς και Παγκόσμιους. Ο ΝΟΒΑ έχει αυτή την στιγμή την μεγαλύτερη και πιο σοβαρή ομάδα ILCA Masters στην Ελλάδα.

Αντίστοιχα αναπτύσεται και η εκπαίδευση ενηλίκων στο ψυχαγωγικό επίπεδο.
Προπονητής ήταν.
Πινιάρης  Αθανάσιοις

 

ΚΑΝΟΕ-ΚΑΓΙΑΚ  2022

 

32ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ open 2022

Κ1 200μ. Εφήβων Σιάτρας Ευάγγελος – Μάριος 7ος

Κ2 200μ. Ανδρών Σουγγάρης Δημήτρης- Σιάτρας Ευάγγελος 9η

Κ2 200μ. Εφήβων Ρασβάνης Ανδρέας – Σιάτρας Ευάγγελος 6η

Κ4 200μ. Ανδρών Σουγγάρης – Ραχοβίτσας – Σιάτρας -Γεωργίου 6η

Κ4 500μ. Ανδρών Σουγγάρης -Ραχοβίτσας -Σιάτρας- Γεωργίου 5η

Κ1 1000μ. Εφήβων Σιάτρας Ευάγγελος -Μάριος 5ος

 

26ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ

Κ1 1000μ. Παίδων αρχαρίων Δεληανίδης Ιωάννης 6ος

Κ1 500μ. Κορασίδων αρχαρίων Μιχαηλίδη Ελπίδα- Αλεξάνδρα 4η

Κ2 500μ.Παγκορασιδων Βασταρδή Ασπασία-Παπαϊδου Ελευθέρια 7η

Κ2 500μ.Κορασιδων αρχαρίων Μιχαηλίδη Ελπίδα- Κατώγια Μάγια 1η

Κ1 200μ. Κορασίδων αρχαρίων Κατώγια Μάγια 3η

Κ2 200μ. Μεικτό Παίδων- Κορασίδων αρχαρίων Κατώγια Μάγια –  Δεληανίδης Ιωάννης 4η

Κ1 200μ. Παίδων αρχαρίων Δεληανίδης Ιωάννης 9ος

Κ1 200μ. Προαγ. Κοριτσιών Δεληανίδη Ελένη – Άννα 8η

 

 

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ 2022

ΜΕΓΑΛΩΝ  ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΝ

Κ1 2000μ. Παμπαίδων  Κουνέλας Γεώργιος 18ος

Κ1 2000μ. Παίδων Αρχαρίων Δεληανίδης Ιωάννης 10ος

Κ1 2000μ. Παγκορασίδων Βασταρδή Ασπασία 15η

Κ1 2000μ. Παγκορασίδων Παπαϊδου Ελευθέρια 16η

Κ1 2000μ. Κορασίδων Αρχαρίων Μιχαηλίδη Ελπίδα- Αλεξάνδρα 2η

Κ1 2000μ. Κορασίδων Αρχαρίων Κατώγια Μάγια 4η

Κ1 1000μ. Πρ. Αγοριών Πατινάρης Θεόδωρος -Ιάσωνας 4ος

Κ1 1000μ. Πρ. Κοριτσιών Δεληανίδη Ελένη- Άννα 4η

ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ  ΑΓΩΝΕΣ  ΚΑΝΟΕ-ΚΑΓΙΑΚ Ν.Ο.Β-Α

Μιχαηλίδη Ελπίδα 1η Θέση στο Κ1 200μ Κορασίδων Αρχαρίων.
Κατώγια  Μάγια 2η Θέση στο Κ1 200μ Κορασίδων Αρχαρίων
Δεληανίδη Ελένη 2η Θέση στο Κ1 200μ Προαγ . Κοριτσιών.

Σουγγάρης Δημ.-Μπασδάνης Αθανάσιος .
1η θέση στο Κ2 Ανδρών 200μ.

Ραχοβίτσας Παναγιώτης-Γεωργίου  Χαράλαμπος .
2η Θέση στο Κ2 Ανδρών 200μ.
Παπαϊδου Ελευθερία 4η Θέση στο Κ1 Παγκορασίδων 200μ.Βασταρδή Ασπασία 3η Θέση στο Κ1 Παγκορασίδων 200μ.
Σουγγάρη Αικατερίνη 4η Θέση στο Κ1 Παγκορασίδων 200μ

Κουνέλας Γεώργιος  3η Θέση στο Κ1 Παμπαίδων  200μ.Μουστάκας Πέτρος  3ην Θέση στο Κ1 Παμπαίδων 200μ.
Μιχαηλίδη Ελπίδα  1η Θέση στο Κ2 Κορασίδων Αρχαρίων 200μ.
Κουκουβίνου Μαρία 2η Θέση στο Κ1Κορασίδων 200μ.
Ρασβάνης Ανδρέας  1η Θέση στο Κ1 Παίδων 200μ.
Κουκουβίνου Μαρία 2η Θέση στο Κ1 Νεανίδων 200μ.
Βασταρδή Ασπασία -Παπαϊδου  Ελευθερία
2η Θέση στο Κ2 Παγκορασίδων 200μ.
Ρασβάνης  Ανδρέας 1η Θέση στο Κ1 Εφήβων 200μ.Κουνέλας  Γεώργιος  – Μουστάκας  Πέτρος
3η Θέση στο Κ2 Παμπαίδων 200μ.
Μπασδάνης Αθανάσιος 2η Θέση στο Κ1 Ανδρών 200μ.

Ραχοβίτσας Παναγιώτης 3η Θέση στο Κ1 Ανδρών 200μ.
Γεωργίου Χαράλαμπος 4η Θέση στο Κ1 Ανδρών 200μ.
Σουγγάρης Δημήτριος 5η Θέση στο Κ1 ανδρών 200μ.
Δεληανίδης Ιωάννης 4η Θέση στο Κ1 Παίδων Αρχαρίων 200μ.

Προπονητές ήταν .
Κατώγιας  Κων/νος
Νώτας  Σωτήριος

 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ    S. U. P.

Γιάννης Κοκκώσης 

Αγώνας Θεσσαλονίκης SPRINT και LONGDISTANCE 4η θέση, TECHNICAL  RACE 2η . Πανελλήνιο Βόλος TECHNICAL RACE 6η  θέση, LONG 5η  και SPRINT 7η  .

 

Κώστας Μαγιόγλου

Θεσσαλονίκη TECHNICAL  RACE,SPRINT, LONGDISTANCE 4ος κατηγορία Ανδρών

Πανελλήνιο Βόλος : TECHNICAL  RACE 14η , LONGDISTANCE 10η  SPRINT 14η

 

Δημήτρης Καραμέτος 

Πανελλήνιο πρωτάθλημα SPRINT: 6η  θέση

Πανελλήνιο πρωτάθλημα TECHNICAL  RACE: 9η  θέση

Πανελλήνιο πρωτάθλημα LONGDISTANCE : 9η  θέση

Διασυλλογικοί Αγώνες Θεσσαλονίκη δύο 3ες  θέσεις στο SPRINT και LONGDISTANCE.

Συμμετοχή στο παγκόσμιο στην GDYNIA Πολωνίας

Πένυ  Τσαούτου

 

Διασυλλογικοί Αγώνες Θεσσαλονίκη

1η θέση στο LONGDISTANCE Κατηγορία Γυναικών

1η θέση στο TECHNICAL  RACE Κατηγορία Γυναικών

2η θέση στο SPRINT Κατηγορία Γυναικών

 

 

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

1η θέση στο LONGDISTANCE Κατηγορία Γυναικών

1η θέση στο TECHNICAL  RACE κατηγορία MASTERS 50+

3η θέση στο SPRINT Κατηγορία Γυναικών

 

ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

GDYNIA ΠΟΛΩΝΙΑ

1η θέση στο LONGDISTANCE κατηγορία MASTERS 50+

8η θέση στο TECHNICAL  RACE L κατηγορία MASTERS 50+

 

CHANIA IRON CHALLENGE

1η θέση στο LONGDISTANCE Κατηγορία Γυναικών

1η θέση στο TECHNICAL RACE Κατηγορία Γυναικών

1η θέση στο SPRINT Κατηγορία Γυναικών

Ράιος Γιώργος

8η  θέση στο 7ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα SUP SPRINT 2022

13η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα SUP TECHNICAL RACE 2022

 

Τσατσαράγκου Μαρία

3η θέση στο 5ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα LONGDISTANCE στην κατηγορία Γυναικών

Τσάπη Ευαγγελία

3η θέση στο 5ο  Πανελλήνιο Πρωτάθλημα LONGDISTANCE στην κατηγορία Γυναικών

Προπονητές  ήταν :

Τσίρου  Ευλαμπία
Ράϊος Γεώργιος

 

Ο Πρόεδρος του Ν.Ο.Β-Α κ. Τσουκαλάς Χαράλαμπος και τα Μέλη του Δ.Σ. απευθύνουν ευχές για τον καινούριο χρόνο 2023 με αγάπη στους αθλητές-τριές του, στα μέλη του, στην Περιφέρεια Θεσσαλίας, στον Δήμο Βόλου (Δ.Ο.Ε.Π.Α.Π-ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ), στις Διοικήσεις των Κολυμβητηρίων και το Προσωπικό τους, στα Ναυταθλητικά Σωματεία, στους αθλητικούς συντάκτες, στα Μ.Μ.Ε., στις υπερκείμενες αθλητικές αρχές και σε όλους όσους με κάθε τρόπο βοηθούν τον Ερασιτεχνικό Αθλητισμό.

            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ΓΙΝΕ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΝΟΒΑ

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΝΟΒ-Α

Ακτή ΝΟΒ, Άναυρος, Βόλος 38221
2421 020376

ΕΓΓΡΑΦΕΙΤΕ ΣΤΟ NEWSLETTER ΜΑΣ

Μην χάσετε τα τελευταία μας νέα. Παρακολουθείστε τις επιτυχίες του ομίλου μας!