Κoλύμβηση44 ΜΕΤΑΛΛΙΑ Ο Ν.Ο.Β-Α ΣΤΟΥΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ‘’11α ΝΙΚΗΤΗΡΙΑ’’

January 19, 20230
https://novargonaftes.gr/wp-content/uploads/2023/01/1673205189540.jpg

Στα 11α  ΝΙΚΗΤΗΡΙΑ των Κολυμβητικών Αγώνων που πραγματοποιήθηκαν στις 8 Ιανουαρίου 2023 στο Κολυμβητήριο της Ν. Ιωνίας ‘’Βασίλης Πολύμερος’’ ο Ν.Ο.Β-Α συμμετείχε με 37 αθλητές-τριες της  Προαγωνιστικής ομάδας και κατέκτησε 9 χρυσά 20 αργυρά και 15 χάλκινα ανάμεσα σε 350 αθλητές.

Τα αποτελέσματα είναι τα παρακάτω:

Κορίτσια 9 ετών:

  • Κουτσελίνη Γλυκερία 1η θέση 50μ ελεύθερο και 1η θέση 50μ ύπτιο
  • Σούρλα Σοφία

Αγόρια 9 ετών:

  • Καλαντζής Αλέξανδρος
  • Τσατάλας Νικόλαος
  • Κουτσελίνης Αθανάσιος
  • Μουτζούρης Ιωάννης
  • 4x50μ ελεύθερο 3η θέση με τους Τσατάλα Νικόλαο, Κουτσελίνη Αθανάσιο, Καλαντζή Αλέξανδρο, Μουτζούρη Ιωάννη
  • 4x50μ Μ.Ο. 3η θέση με τους Κουτσελίνη Αθανάσιο, Μουτζούρη Ιωάννη, Τσατάλα Νικόλαο, Καλαντζή Αλέξανδρο

Κορίτσια 10 ετών:

  • Αγραφιώτη Χρύσα 1η θέση 100μ ελεύθερο και 3η θέση 50μ ελεύθερο
  • Ιωάννου Ιωάννα
  • Γκίζα Δωροθέα Νεκταρία
  • Φαράντου Μαρία
  • Κώστογλου Καρυοφυλλιά
  • Τεντολούρη Ιωάννα
  • Πολύζου Ελευθερία
  • 4x50μ ελεύθερο 3η θέση με τις Ιωάννου Ιωάννα, Αγραφιώτη Χρύσα, Κώστογλου Καρυοφυλλιά, Πολύζου Ελευθερία
  • 4x50μ Μ.Ο. 3η θέση με τις Ιωάννου Ιωάννα, Αγραφιώτη Χρύσα, Φαράντου Μαρία, Γκίζα Δωροθέα

Αγόρια 10 ετών:

  • Βλόντζος Βασίλειος 1η θέση 50μ ελεύθερο και 2η θέση 100μ ύπτιο και 2η θέση 50μ πεταλούδα
  • Παπαλαγούρος Απόστολος
  • Καπότσης Ιωάννης
  • Παπαγιάννης Ανδρέας
  • Βαφειάδης Κων/νος
  • Δημόπουλος Ιωάννης 3η θέση 50μ πρόσθιο
  • 4x50μ ελεύθερο 2η θέση με τους Βλόντζο Βασίλειο, Δημόπουλο Ιωάννη, Παπαλαγούρο Απόστολο, Παπαγιάννη Ανδρέα
  • 4x50μ Μ.Ο. 2η θέση με τους Παπαλαγούρο Απόστολο, Δημόπουλο Ιωάννη, Παπαγιάννη Ανδρέα, Καπότση Ιωάννη

Κορίτσια 11 ετών:

  • Λέτσα Ευθαλία 2η θέση 50μ ελεύθερο
  • Σερμέτη Μαρία Γεωργία 2η θέση 50μ πρόσθιο και 3η θέση 100μ ελεύθερο
  • Φαράντου Πολύμνια
  • Κούσκουλα Σοφία Κων/να
  • Δημοπούλου Καλλιόπη
  • Κούσκουλα Διονυσία Αλεξάνδρα 3η θέση 100μ πρόσθιο
  • 4x50μ ελεύθερο 2η θέση με τις Δημοπούλου Καλλιόπη, Σερμέτη Μαρία Γεωργία, Φαράντου Πολύμνια, Λέτσα Ευθαλία

Αγόρια 11 ετών:

  • Καττής Εμμανουήλ 3η θέση 50μ πρόσθιο
  • Καραγιάννης Κάρολος
  • Ρεντινιώτης Δημήτριος 1η θέση 100μ ελεύθερο και 2η θέση 50μ πρόσθιο και 2η θέση 200μ Μ.Α.
  • Μίχος Άρης 3η θέση 100μ πρόσθιο
  • 4x50μ ελεύθερο 3η θέση με τους Καττή Εμμανουήλ, Μίχο Άρη, Ρεντινιώτη Δημήτριο, Καραγιάνη Κάρολο
  • 4x50μ Μ.Ο. 3η θέση με τους Μίχο Άρη, Καττή Εμμανουήλ, Ρεντινιώτη Δημήτριο, Καραγιάννη Κάρολο

Κορίτσια 12 ετών:

  • Χατζή Μαριάννα
  • Κολυμπάση Στυλιανή 1η θέση 100μ ελεύθερο και 1η θέση 100μ ύπτιο και 2η θέση 50μ ύπτιο
  • Βυσανλή Μελίνα 2η θέση 100μ ελεύθερο και 2η θέση 50μ πρόσθιο
  • Θεμελή Βασιλική Μαρία 2η θέση 100μ ύπτιο και 3η θέση 200μ ύπτιο και 3η θέση 50μ πεταλούδα
  • 4x50μ ελεύθερο 2η θέση με τις Κολυμπάση Στυλιανή, Χατζή Μαριάννα, Θεμελή Βασιλική Μαρία, Βυσανλή Μελίνα
  • 4x50μ Μ.Ο. 1η θέση με τις Κολυμπάση Στυλιανή, Χατζή Μαριάννα, Βυσανλή Μελίνα, Θεμελή Βασιλική Μαρία

Αγόρια 12 ετών:

  • Τσούνης Άγγελος 2η θέση 50μ ελεύθερο και 2η θέση 200μ Μ.Α. και 3η θέση 100μ ελεύθερο
  • Λιάρος Γεώργιος 2η θέση 100μ ελεύθερο και 2η θέση 200μ ύπτιο
  • Ζαφειράκος Ηλίας 1η θέση 50μ πεταλούδα
  • Στεργιόπουλος Αντώνιος
  • 4x50μ ελεύθερο 2η θέση με τους Στεργιόπουλο Αντώνιο, Λιάρο Γεώργιο, Τσούνη Άγγελο, Ζαφειράκο Ηλία
  • 4x50μ Μ.Ο. 2η θέση με τους Λιάρο Γεώργιο, Στεργιόπουλο Αντώνιο, Ζαφειράκο Ηλία, Τσούνη Άγγελο

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ΓΙΝΕ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΝΟΒΑ

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΝΟΒ-Α

Ακτή ΝΟΒ, Άναυρος, Βόλος 38221
2421 020376

ΕΓΓΡΑΦΕΙΤΕ ΣΤΟ NEWSLETTER ΜΑΣ

Μην χάσετε τα τελευταία μας νέα. Παρακολουθείστε τις επιτυχίες του ομίλου μας!